Укрнафта виплатила 300 мільйонів простроченого податкового боргу

ПАТ «Укрнафта» почала виплачувати прострочений податковий борг на щомісячній основі і за перший квартал 2018 року виплатила 300 млн грн.

Про це повідомляється у звітності компанії щодо показників діяльності у січні-березні поточного року.

«Укрнафта почала виплачувати прострочений податковий борг на щомісячній основі і за звітний період виплатила 300 млн грн», — йдеться у звіті.

Зазначається, що «Укрнафта» значно покращила фінансові результати у 1 кварталі 2018 року. Завдяки сприятливому ціновому клімату на нафтовому ринку компанії вдалось збільшити чистий дохід на 26% проти аналогічного показника минулого року, а чистий прибуток – на 1190 млн грн до 1261 млн грн.

У 1 кварталі 2018 року «Укрнафта» сплатила податків на суму понад 3,3 млрд грн, в тому числі 300 млн грн у рахунок погашення простроченого податкового боргу. Незважаючи на відсутність узгодженого урядом рішення з цього питання, з 2018 року «Укрнафта» виплачує прострочений податковий борг на регулярній основі, водночас виконуючи всі свої поточні податкові зобов’язання в повному обсязі. Компанія також продовжує нести витрати на формування забезпечення під можливі штрафи і пені за несплачені рентні платежі і податки минулих періодів, які в першому кварталі цього року сягнули 0,9 млрд грн.

У звітному періоді «Укрнафта» продовжила відновлювати виробничі показники після вимушеної зупинки видобутку на шести родовищах в середині 2017 року внаслідок невчасного продовження спецдозволів Державною службою геології та надр. Порівняно з 4 кварталом 2017 року середньодобовий видобуток нафти з конденсатом зріс на 5,4%, аналогічний показник для газу – на 7,4%. Водночас середньодобовий обсяг виробництва скрапленого газу збільшився на 9,9%.

Проте порівняно з аналогічним періодом попереднього року показники видобутку вуглеводнів у 1 кварталі 2018 року скоротились. Це зумовлено тим, що компанія повністю так і не відновила продуктивність зупинених родовищ, а також природним зменшенням видобутку.

Загалом, середньодобовий видобуток «Укрнафтою» нафти з конденсатом сягнув 3,9 тис. т, газу – 2,9 млн м куб.; загальний видобуток нафти з конденсатом становить 353 тис. т, газу – 262 млн м куб.

Джерело: Укрінформ